• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
środa, 05 sierpień 2015 19:06

LABA W MIEŚCIE BRESLAU /gra miejska i piknik/ 09.08.2015

Chcecie wykąpać się w basenie, stawie, nawet rzece w samym centrum miasta? Okej, da się zrobić! Pospacerować po parku pełnym tajemnic, posiedzieć w ogrodzie z tysiącami gatunków niespotykanych roślin, piknikować na nabrzeżu? Nie ma problemu! Pójść do niemego kina, teatru albo salonu osobliwości? Jasne - w Breslau zrelaksować się, odpoczywać, ZAŻYWAĆ LABY można na tysiąc różnych sposobów. Jakich? Tego będziecie już musieli dowiedzieć się sami...

 

 

„Laba w mieście Breslau” to gra miejska realizowana w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016, podążająca śladami najpopularniejszych w przedwojennym Wrocławiu miejsc rekreacji i zabawy.

9 sierpnia postawimy przed zawodnikami tylko jedno zadanie: wypocząć za wszystkie (choć przede wszystkim dawne) czasy. By to osiągnąć, będą musieli w błyskawicznym tempie zaznajomić się z ulubionymi rozrywkami breslauerów oraz miejscami, w których się im oddawali. Na kolejnych stacjach na uczestników będą czekały zadania sprawdzające ich wiedzę, orientację w mieście, a także zręczność i gotowość do podejmowania wyzwań.
Która drużyna zrelaksuje się po mistrzowsku i jako pierwsza dotrze do mety?

Finałem "Laby w mieście Breslau" będzie piknik w EkoCentrum Wrocław, podczas którego, oprócz wspólnego relaksu przy muzyce znanego z z anteny Radia RAM oraz Radia Wrocław Kultura - Maćka Przestalskiego i zabawy w zapomiane gry podwórkowe, zaprosimy do wzięcia udziału w warsztatach i spotkaniach.
Świetne jedzenie będą serwowały Wam wrocławskie kolektywy kulinarne (szczegóły wkrótce), a kawę z naciskiem na mrożoną ETNO CAFE (kawa najlepszego pochodzenia, słodkości i przekąski - https://www.facebook.com/ETNO.CAFE).

O 15.00 wystartują również warsztaty „Skwery Breslau” dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat, które poprowadzi Aleksandra Ola Solińska

O 18:00 zapraszamy również na wykład "Natura w mieście" przedstawicieli Umweltzentrum Dresden e.V. - Stefana Mertensköttera, Rainera Pietrusky'ego oraz Marka Libschera.

Po pikniku zapraszamy na pokaz „Kina Na Dachu” do Muzeum Współczesnego Wrocław, współorganizowany przez załogę naszej Fundacji.

Więcej szczegółów wkrótce!

ZAPISY: http://miastomovie.pl/gra-miejska/

PARTNERZY
- EkoCentrum Wrocław,
- Uniwersytet Wrocławski: Pracownia Badań Pejzażu Dźwiękowego


Projekt realizowany jest przez Wrocławska Fundacja Filmowa w ramach programu mikroGRANTY ESK 2016 (http://wroclaw2016.pl/mikrogranty/)

Czytany 4544 razy Ostatnio zmieniany środa, 05 sierpień 2015 19:14

info sponor eu