• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
wtorek, 27 wrzesień 2016 15:39

LABORATORIUM EDUKACJI GLOBALNEJ - rekrutacja nauczycieli i edukatorów z powiatu trzebnickiego

Fundacja EkoRozwoju oraz Stowarzyszenie Ośrodek Kultur Świata serdecznie zapraszają Państwa na zajęcia dla nauczycieli i edukatorów z cyklu  „LABORATORIUM EDUKACJI GLOBALNEJ”.

Zajęcia skierowane są do osób chcących zwiększyć swoją wiedzę z zakresu Edukacji Globalnej.

Podczas 3 dni skupimy się na tematyce związanej ze zmianami klimatu, które staną się przyczyną do dyskusji o prawach człowieka, współzależnościach globalnych, odpowiedzialnych postawach konsumenckich etc.

Pracować będziemy angażującymi uczestników metodami aktywnymi. Skupimy się także nad pomysłami uczestników na wyjątkowe zajęcia, które będą mogli samodzielnie przeprowadzać dla grup dzieci i młodzieży, z którymi na co dzień pracują. Zapoznamy się ze spektrum ciekawych materiałów, narzędzi i źródeł informacji, które będą mogły służyć dalszemu samorozwojowi.

Wszystkich uczestników zaprosimy także na wyjątkowy Festiwal im. Tonego Halika w Obornikach Śląskich – będzie on okazją do poznania dziennikarzy, podróżników, pracowników organizacji  pomocowych i humanitarnych pokazujących perspektywę krajów Globalnego Południa.

Zajęcia realizowane są w ramach projektu współfinansowanego ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej  Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Uczestnicy: zajęcia skierowane są do nauczycieli i edukatorów pracujących z młodzieżą z III i IV poziomu (gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne) edukacyjnego na terenie powiatu trzebnickiego.

Prowadzący: edukatorzy związani z EkoCentrum Wrocław oraz Stowarzyszeniem Ośrodek Kultur Świata z Obornik Śląskich

Terminy zajęć:

13.11.2016, 26-27.11.2016

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE UCZESTNICTWA

REKRUTACJA

Prosimy o wypełnienie elektronicznej ankiety zgłoszeniowej  do dnia 07.11.2016, godz. 24:00. Link do ankiety >>>>

WARUNEK UKOŃCZENIA LABORATORIUM
Przeprowadzenie 2 pilotażowych zajęć w wybranej tematyce w swojej szkole lub innej placówce. Scenariusze zajęć zaproponowane zostaną przez prowadzących Laboratorium.

MIEJSCE REALIZACJI – Akademia Pozytywka, Oborniki Śląskie (dokładny adres zostanie podany uczestnikom po zakończeniu rekrutacji).

Udział w warsztatach jest BEZPŁATNY. W przypadku osób dojeżdżających do Obornik Śląskich istnieje możliwość uzyskania zwrotu za transport lub/i możliwości noclegu.

W razie pytań uprzejmie zapraszam do kontaktu mailowego Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznego 726 37 39 38.

INFORMACJA O PROWADZĄCYCH

Piotr Antoniewicz
Doktor socjologii, edukator z kilkuletnim doświadczeniem pracy w EkoCentrum i na Uniwersytecie Wrocławskim. Uczestnik Szkoły Trenerów. Współautor założeń programowych warsztatów dla nauczycieli o tematyce edukacji globalnej realizowanych w EkoCentrum oraz programu Laboratorium Edukacji Globalnej. Bardzo lubi pracę z dorosłymi, jazdę na rowerze i koty. W ramach warsztatów skupia się na stworzeniu przestrzeni dla osób uczestniczących do ich własnej pracy nad postawami.

Agnieszka Bińkowska
Prowadzi firmę Szczypta Świata, zajmującą się bezpośrednim importem dobrej, etycznej i ekologicznej kawy, yerba mate, kakao itp. Prowadzi też warsztaty, seminaria, spotkania dla dzieci i młodzieży.

Borys Bińkowski
Doktor geografii, zajmuje się globalnym zależnościami żywieniowymi, w tym Sprawiedliwym Handlem, fascynuje się alternatywnymi metodami edukacyjnymi, w tym nauczaniem domowym.

Aneta Osuch
Absolwentka filozofii na Wydziale Nauk Społecznych (UWr), studentka psychologii (SWPS). Absolwentka II edycji Szkoły Trenerów Edukacji Globalnej oraz Laboratorium Aktywnej EkoEdukacji. Uczestniczy w zajęciach w ramach szkoły trenerów. Edukuje z zakresu odpowiedzialnej konsumpcji, zmian klimatu, edukacji globalnej, zrównoważonego rozwoju oraz praw zwierząt.  Edukatorka EkoCentrum Wrocław.

Marta Trawinska
Doktor socjologii z doświadczeniem w nauczaniu akademickim i nieformalnym. Od kilku lat związana z EkoCentrum, gdzie zajmuje się edukacją globalną, edukacją antydyskryminacyjną, zmianami klimatu i odpowiedzialną konsumpcją. Aktualnie kończy szkołę trenerów. Aktywistka feministyczna i zapalona kociara.

Arkadiusz Wierzba
Z wykształcenia polonista i kulturoznawca, edukator specjalizujący się m.in. w problematyce zrównoważonego rozwoju, zmian klimatu, praw zwierząt, odpowiedzialnej konsumpcji i edukacji globalnej. Ukończył II edycję Szkoły Trenerów Edukacji Globalnej oraz Szkołę Animatorów Edukacji Ekologicznej. Bierze udział w zajęciach Szkoły Trenerów Organizacji Pozarządowych. Prywatnie zapalony rowerzysta, wielbiciel kotów i mól książkowy.

 

Czytany 9918 razy Ostatnio zmieniany środa, 02 listopad 2016 08:31

info sponor eu