• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
poniedziałek, 02 marzec 2015 10:14

Dzień Kobiet. Świętujemy jak chemy!/ 07.03.2015

Świętujemy kreatywnie, smacznie, trochę leniwie - czyli tak jak chcemy :) Będzie można potańczyć, stworzyć własny dywan, poznać barwy swojej osobowości, dowiedzieć się więcej o harmonii w życiu, udać się w niezwykłą ornitologiczną podróż czy obejrzeć dokumentalny film „Córki Delty Nigru“. Dodatkowo będzie można przysiąść przy kawie i zjeść smaczne przekąski przygotowane przez wegetariańską restaurację Baszta.

Wydarzenie zostało pomyślane głównie (choć nie tylko) dla mam z małymi dziećmi, dlatego na wszystkie warsztaty będzie można zabrać ze sobą dzieci.

Za tą społeczną inicjatywą stoi kilka wrocławskich organizacji pozarządowych: Fundacja EkoRozwoju, Dom Spotkań im. Angelusa Silesiusa, Fundacja Art Transparent, Afrykamera, Co-Mamy oraz Manufaktura Zmysłów.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsca prosimy o zgłaszanie się na niektóre z warsztatów drogą mailową na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. (z dopiskiem Dzień Kobiet).

Kiedy? 7 marca, godz. 12:00 - 19:00
Gdzie? EkoCentrum Wrocław, św. Wincentego 25 A,C

PROGRAM:

// sala konferencyjna//

*/ 12:00 - 13:00 -Tańce afrykańskie // ZAPISY

Zapraszamy na warsztaty tradycyjnego tańca afrykańskiego, podczas których nauczymy się prostej choreografii inspirowanej baletem afrykańskim (Afryka Zachodnia).

TANIEC AFRYKAŃSKI jest niezwykle energiczną i żywiołową formą ekspresji, wyraża radość życia i afirmację świata. Wyzwala w nas radość, spontaniczność, pozwala odprężyć się i wyrazić siebie. Dzięki niemu zbliżamy się do naszej prawdziwej natury, do naturalnej potrzeby KONTAKTU z ZIEMIĄ.


ANETA SZLACHETA - animator kultury, ekolog, instruktorka tańca afrykańskiego, tancerka zespołów Foliba (Wrocław), Sango (Wroclaw), City Bum Bum (Łódź). Od lat zainspirowana jest kulturą Afryki Zachodniej, gdzie podróżuje ucząc się tańca u źródeł, od najlepszych tancerzy baletów afrykańskich (takich jak: "Les Ballets Africains", "Ballet Surakata"," Ballet District de Bamako") oraz tradycyjnego tańca wioskowego z regionu Hamana (Gwinea Górna). Podczas swoich kilkumiesięcznych wypraw, wielokrotnie miała okazję przyjrzeć się bliżej codziennemu życiu, rozmaitym festiwalom, ceremoniom oraz zwyczajom mieszkańców wiosek i miast Afryki Zachodniej. Prowadzi liczne warsztaty tańca przeznaczone dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Stworzyła autorskie programy zajęć dla seniorów i rodziców z dziećmi w chustach. Więcej na www.afro-dance.pl

*/ 13:00 - 13:30 - subiektywna mapa Wrocławia i BAW

Co Wrocław, sztuka i dzieciaki mają wspólnego? Podczas prezentacji Karolina Bieniek opowie o nietypowej mapie Wrocławia, a także opowie jak powstawała i czym jest BAW!, czyli Baby Art Walk Wrocław.

*/ 13:30 - 15:00 - pokaz filmu Córki Delty Nigru

To intymny filmowy portret życia codziennego bohaterek w tym roponośnym regionie, którym pomimo przeciwnościom losu udaje się
wiązać koniec z końcem i rozwijać lokalną społeczność. W tle ich osobistych historii rozgrywa się walka z zanieczyszczeniem środowiska i
problemami z powszechnym łamaniem praw człowieka, które wpływają na ich życie. Film podkreśla też siłę i odporność zwykłych kobiet,
przeciwstawiających się niesprawiedliwościom, stanowiącym ich codzienność. Kobiety z Delty Nigru nawigują na jej niespokojnych wodach i przejmują odpowiedzialność za własny los.

Projekcja jest zapowiedzią zbliżającego się wielkimi krokami rozpoczęcia festiwalu Afrykamera.

*/ 15:00 - 19:00 - Dywany nieloty // ZAPISY

Podczas warsztatów nauczymy się czarować kolorowe dywaniki i odjechane arrasy ze starych t-shirtów, spodni, sukienek, materiałów, zasłonek które ozdobią podłogę w Twoim przedpokoju, łazience czy na tarasie. Nie zapomnij wziąć ze sobą starych ciuchów, najlepiej z bawełny i jeansu. Warsztaty poprowadzi Agata Łoś

//sala warsztatowa//

*/12:00 - 12:40 - Mały ornitolog
Gdzie mieszka wróbel? Jak wygląda kos i szpak? Zapraszamy rodziców wraz z dziećmi na warsztaty rozpoznawania ptaków w najbliższym otoczeniu.

W ptasi świat małych i dużych wprowadzi Magda Berezowska z Fundacji EkoRozwoju.

*/13:00 - 15:00 - True Colors. Poznaj barwy swojej osobowości // ZAPISY

Poznaj swoje mocne strony i zrozum jak efektywnie wykorzystać je we współpracy z innymi osobami. Podczas warsztatów dowiesz się jak współpracować z osobami o odmiennym typie osobowości, wykorzystywać różnice typów osobowości w celu wzmocnienia twojej efektywności, usprawnić komunikacje w grupie i wyjść poza dotychczasowe schematy postępowania. Dodatkowo będziesz się świetnie bawić :)

Trenerki:

Katarzyna Krupa - od ponad 7 lat pracuje w firmie Google jako trener oraz program manager do szkoleń z umiejętności miękkich dostarczanych we wszystkich biurach firmy Google na całym świecie. Z zamiłowania jest coachem, który wspiera młodych ludzi w odnajdowaniu swoich talentów. Na co dzień mama 3 letniej Lenki oraz 3 miesięcznej Poli.

Kamila Cioś - od 6 lat pracuje w firmie Google jako specjalista zasad reklamy online i trener - prowadzi szkolenia produktowe i z umiejętności miękkich, przewodzi sieci trenerów w regionie EMEA. Aktywny wolontariusz - kiedyś instruktor młodzieży, aktualnie zaangażowana w inicjatywę WrOpenUp (szkolenia z umiejętności międzykulturowych dla młodzieży). Prywatnie pasjonatka ceramiki i podróży.

*/15:10 - 16:00 - Harmonia i równowaga w życiu mamy // ZAPISY

Jak być szczęśliwą Mamą? Czy macierzyństwo zawsze oznacza zapomnienie siebie? Jak pogodzić różne role życiowe? Jak w codziennej gonitwie dbać o siebie? Zapraszamy na spotkanie z Aleksandrą Mroczko, która zainspiruje i pokaże drogę do budowania w życiu zdrowej równowagi.

Aleksandra Mroczko - z wykształcenia jestem psychologiem, pracuję jako coach i trener. Moje doświadczenie obejmuje kilka tysięcy godzin pracy indywidualnej i szkoleniowej. Jestem autorką programów i narzędzi rozwojowych. Posiadam certyfikat na poziomie ACC wydany przez International Coach Federation. Nieustannie rozwijam się i uczę od najlepszych. Od niedawna realizuję projekt skierowany do rodziców małych dzieci, którzy chcą realizację zawodowych pasji połączyć z opieką dla dzieci. Więcej szczegółów na stronie Co-mamy. Coworking dla rodziców.

KWESTIE ORGANIZACYJNE:

* ZAPISY - ze względu na ograniczoną liczbę miejsca prosimy o zgłaszanie się na niektóre z warsztatów na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. (z dopiskiem Dzień Kobiet). Są to następujące warsztaty:
1) Tańce etniczne
2) Dywany nieloty
3) True Colors
4) Harmonia i równowaga w życiu mamy

* WÓZKI - wózki parkujemy na wewnętrznym podwórku EkoCentrum. Udostępniać będziemy zamknięcia rowerowe ale swoje własne mile widziane. Zachęcamy też do wykorzystania chust i ograniczenia liczby wózków.

Czytany 4492 razy

info sponor eu