• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
piątek, 27 marzec 2015 15:47

Warsztaty na EkoJarmarku - zapraszamy!

W środę 25 marca rozpoczęliśmy EkoJarmark. Na otwarcie zakręciliśmy Kołem Fortuny, malowaliśmy torby na ekologiczne zakupy, a także tworzyliśmy Ogród Miejski. Następne dni również nie będą pozbawione atrakcji wszelakich.

W najbliższy weekend zapraszamy wszystkich na grę miejską Świat na krawędzi oraz warsztaty recyklingowe. W środę 1 kwietnia będziemy obchodzić Dzień Ptaka – czekają na nas ptasie i ogrodnicze warsztaty, ponownie zakręcimy Kołem Fortuny, a także będziemy malować torby.

WEEKEND – 28 – 29.03.2015

GRA MIEJSKA

Pomóż odszukać lokalne rozwiązania globalnych problemów, ukryte w scenerii Wrocławia. Zbieraj wiedzę i zdobywaj nagrody. Grę terenową poprowadzą wolontariusze wrocławskiej grupy Greenpeace Polska.

Dla kogo? – Dla młodzieży od lat 16 i dorosłych
Godziny trwania: 10:00 – 13:00
Zapisy: na miejscu. Każdy, kto dotrze na stoisko organizatora między 10:00 a 12:00 może wziąć udział w grze.

Pytania możesz kierować pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

WARSZTATY

Serdecznie zapraszamy wraz ze Spółdzielnią Socjalną Gniazdko na warsztaty recyklingowe pod hasłem – Wielkanoc z recyklingu!

Wstęp wolny!

Plan działania:

28.III, sobota
*// godz. 10:00 – 14:00 Zrób sobie palmę
Warsztaty recyklingowo-manualne, podczas których każdy Uczestnik będzie miał okazję własnoręcznie wykonać wielkanocną palmę z elementów pochodzenia wtórnego. W ruch pójdą kolorowe materiały, bibuły, wielobarwne sznurki, papierowe i suszone kwiaty. Powstaną niezwykłe i trwałe ozdoby w sam raz na Niedzielę Palmową.

*// godz. 14:00 – 18:00 Wielkanocne ozdoby z recyklingu
Niezwykłe warsztaty plastyczno-recyklingowe, w których trakcie powstaną fantastyczne ozdoby świąteczne z recyklingu. Będzie można samodzielnie wyczarować ozdobne marchewkowe girlandy na okno, słodkiego zajączka lub jajo na wielkanocny stół oraz „kurczakową” ozdobę do powieszenia na drzwi. Będzie się działo !

29.III, niedziela
*// godz. 14:00 – 18:00 Wielkanocne koszyczki

Warsztaty plastyczno-recyklingowe, podczas których powstaną wielkanocne koszyczki z surowców pochodzenia wtórnego. Podczas zajęć Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób można wykonać piękny
koszyk z elementów, które można by uznać za odpady, a także w jaki sposób ominąć „zakupową gorączkę świąteczną” samodzielnie wykonując ozdoby, doskonale się przy tym bawiąc!

DZIEŃ PTAKA - 01.04.2015

godz. 10:00 – 14:00 Miejski Ogrodnik zostań producentem żywności przez cały rok!

Praktyczna wiedza jak zostać miejskim producentem rzodkiewki, pomidorów i ogórków oraz jak zazielenić swoją okolicę. Podczas warsztatów zagospodarujemy skrzynie po owocach trawami, ziołami oraz warzywami.
Zakręcimy też Zielonym Kołem Fortuny i będziemy malować torby na ekozakupy!

godz. 10:00 – 14:00 Ptaki w mieście

Mini warsztat, podczas którego dowiemy się jakie ptaki żyją w mieście, czym się żywią i gdzie mieszkają. Budować będziemy także budki dla ptaków, które wkrótce będzie można zaadoptować:)

Warsztaty ogrodnicze, Zielone Koło Fortuny oraz malowanie toreb realizowane są przez Fundację EkoRozwoju w ramach projektu "Zielona edukacja" realizowanego przy wsparciu Gminy Wrocław.

Czytany 4159 razy

info sponor eu