• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
wtorek, 21 kwiecień 2015 15:49

Dzień Ziemi w EkoCentrum, 26.04.2015

Dzień Ziemi to pierwsze święto w historii, które łączy świadomych mieszkańców błękitnej planety – niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wiary czy wyznawanych poglądów – wokół jednego celu: ochrony środowiska naturalnego. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania Dnia Ziemi w piknikowo-podwórkowej scenerii Nadodrza.

W programie m.in.

// godz. 10:00 - 16:00

* gra wielkoformatowa Globalni Reporterzy – wyrusz w niezwykłą podróż po krajach Afryki Wschodniej i rozwiąż zagadki czekające na trasie (ilość miejsc ograniczona, szczegóły i zapisy: https://www.facebook.com/Fundacja.EkoRozwoju/events?ref=page_internal )

// godz. 12:00 - 16:00

* quiz Zielone Koło Fortuny i malowanie toreb – sprawdź swoją wiedzę na temat środowiska naturalnego i wygraj możliwość zaprojektowania i stworzenia torby na zakupy, którą zabierzesz ze sobą do domu

* Miejski Ogrodnik - porady praktyczne i podpowiedzi jak zamienić miejski balkon na farmę z jedzeniem. Będą nasiona, miejsce na stworzenie własnej doniczki z recyklingu i fachowa porada w zakładaniu okiennej czy balkonowej uprawy.
Pokażemy co i jak sadzić, jakie rośliny lubią się nawzajem, co posadzić aby nie było komarów, jak wyhodować pyszne pomidorki koktajlowe czy chrupiące sałaty na parapecie okiennym.
Zapraszamy!

* "Ptasie warsztaty" - zajęcia recyklingowo-plastyczne podczas których Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie wykonać ptaki zamieszkujące Wrocław przy użyciu surowców pochodzenia wtórnego surowców pochodzenia wtórnego. W ruch pójdą butelki, kartony, farby, nakrętki, pióra i wiele wiele innych "odzyskowych" elementów z których powstaną gołębie, sroki, sikorki i inni ptasi sąsiedzi. Warsztaty poprowadzi Agata Łoś z Klubu Gniazdko.

* akcja Zaadoptuj Ptasią Budkę – zaopiekuj się ptasim domem

// godz. 12:00 i 14:00
Spacer z przyrodnikiem - wyjście z EkoCentrum na fascynujący spacer po Nadodrzu, jakiego nie znacie! Pełnego ptaków i budzącej się na wiosnę przyrody.

Zapraszamy!!

-----------------------------------------------------------------------------------------

Dzień Ziemi to pierwsze święto w historii, które łączy świadomych mieszkańców błękitnej planety – niezależnie od pochodzenia, statusu materialnego, wiary czy wyznawanych poglądów – wokół jednego celu: ochrony środowiska naturalnego.

W tym roku mija dokładnie 45 lat od inauguracji Dnia Ziemi w Stanach Zjednoczonych oraz 25 lat od pierwszych polskich obchodów tego święta. Międzynarodowa sieć Earth Day Network szacuje, że w 2015 roku w akcje i działania związane z globalnym świętem zaangażuje się nawet miliard ludzi.

Już w niedzielę, 26 kwietnia, każdy odwiedzający EkoCentrum będzie mógł stać się częścią tej globalnej społeczności.

Wydarzenia z okazji Dnia Ziemi współfinansowane są przez Gminę Wrocław, Fundusz Wyszehradzki oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

Czytany 4109 razy

info sponor eu