• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
piątek, 19 czerwiec 2015 16:57

Początek lata w EkoCentrum

Serdecznie zapraszamy na inaugurację lata do EkoCentrum. Dla naszych gości i sympatyków przygotowaliśmy kilka gorących atrakcji: w czerwcu na ulicę św. Wincentego 25 A,C zawita tegoroczna edycja literackiego Mikrofestiwalu, w czerwcu i lipcu natomiast gościć będziemy Brave Festival. Na ostatniej prostej przed wakacjami zapraszamy także na warsztaty kreatywne dla dzieci i młodzieży w ramach (dobrzej już niektórym znanej) Dziupli.

 

Szczegółowy program:

DZIUPLA

Plastusiowe ZOO, 18 czerwca 2015, godz. 16:00

Zamiast oglądania zwierząt więzionych w klatkach, z dala od ich naturalnych siedlisk, w "Dziupli" proponujemy wizytę w ekologicznym ZOO z plasteliny.

Magnetyczne Akwarium, 25 czerwca 2015, godz. 16:00

Tematem przewodnim kolejnego spotkania w "Dziupli" będą natomiast ryby. Uczestnicy warsztatów, z pomocą naszych edukatorów, przygotują kolorowe akwarium z rybkami na magnesach.


 

Brave Festival - Twój dziadek też jest griotem! ​20.06, 21.06 oraz 02.07.2015

Głównym elementem projektu był cykl warsztatów dotyczących śpiewu, opowiadania i afrykańskich instrumentów, a także kultury zachodnioafrykańskich griotów, polskich tradycji i pieśni. Po zapoznaniu z tymi dwoma światami opowieści, uczestnicy zaproszeni zostali w podróż w czasie, podczas której sięgali po swoje własne historie i dzielili się nimi z grupą. Warsztaty poprowadzili aktorzy Teatru Pieśń Kozła posiadający bardzo bogate doświadczenie sceniczne i warsztatowe: Rafał Habel – aktor, muzyk i prowadzący liczne warsztaty m.in. na Manchester Metropolitan University czy Oxford Playhouse Education Outreach Programme oraz Julianna Bloodgood – aktorka i wokalistka, doświadczona w pracy z ciałem i głosem współzałożycielka projektu edukacyjno-społecznego The Dadaab Theater Project oraz fundacji Great Globe Foundation.

W ramach projektu zapraszamy na SPOTKANIA oraz POKAZ FINAŁOWY pracy uczestników warsztatów.

***SPOTKANIA***

MIEJSCE: Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25A

DATY: 20.06, 21.06 (sobota, niedziela), godz. 17.00

Ważną częścią projektu są spotkania pod hasłem „Afryka Zachodnia – między mitem a rzeczywistością” z dr hab. Iwoną Anną NDiaye, prof. UWM – profesorem, literaturoznawczynią i tłumaczką oraz z dr hab. Barą Ndiaye – pochodzącym z Senegalu afrykanistą i tłumaczem, którzy wspólnie organizują Dni Afryki w Olsztynie oraz wiele innych działań z zakresu edukacji międzykulturowej. Spotkania dadzą szansę na przybliżenie uczestnikom tradycji i obyczajów Afryki Zachodniej, jej historii i uwarunkowań społecznych, burząc niejako stereotypowe wyobrażenia o „typowych” krajach muzułmańskich, przypisywanych do tzw. Trzeciego Świata.

wydarzenie na facebooku


***POKAZ FINAŁOWY***

MIEJSCE: Ekocentrum, ul. Św. Wincentego 25A

DATA: 02.07 (czwartek), godz. 17.00

Finałem projektu „Twój dziadek też jest griotem” jest otwarte spotkanie, podczas którego uczestnicy warsztatów zaprezentują owoce pracy nad własnymi opowieściami. Gościem tego spotkania będzie Jacek Hałas – śpiewak i tancerz, współtwórca licznych formacji folkowych, projektów artystycznych i teatralnych, praktykuje grę na tradycyjnym instrumencie wędrownych śpiewaków - lirze korbowej. Wprowadzi on seniorów i publiczność w tradycje polskich tańców i śpiewów, zaprezentuje przed nimi „Pieśni Dziadowskie”.

wydarzenie na facebooku

 

20150628 mikrofestiwal

Mikrofestiwal w EkoCentrum

EkoCentrum po raz pierwszy stanie się jedną ze scen, na których rozgrywać się będą wydarzenia literackiego Mikrofestiwalu. Tegoroczna impreza odbywa się pod hasłem „Rytm i codzienność”. Wezmą w niej udział najciekawsi polscy twórcy kojarzeni z nurtem "młodej poezji zaangażowanej" (m.in. Konrad Góra, Szczepan Kopyt czy Tomasz Bąk), a także grono interesujących gości z zagranicy, w tym Ernesto Estrella Cózar, który właśnie w EC, 28 czerwca poprowadzi warsztaty na temat podmiotowości nomadycznej. W pomieszczeniach EkoCentrum odbędzie się także dyskusja wokół kwestii dochodu gwarantowanego, z udziałem Mikołaja Iwańskiego, Jana Sowy i Macieja Szlindera.

Program wydarzeń w EC:

Niedziela 28 czerwca

*10.00 Ernesto Estrella Cózar - dwuczęściowe warsztaty z jednym z zagranicznych gości Mikrofestiwalu: seminarium o podmiotowości nomadycznej (2 godziny) i praca z głosem (3 godziny). Język angielski.

*17.00-18.30 Dyskusja o dochodzie gwarantowanym: Sowa, Iwański, Szlinder

Mkrofestiwal - wydarzenie na facebooku

Więcej na temat idei, zaproszonych gości i pozostałych wydarzeń Mikrofestiwalu: www.mikrofestiwal.org

Czytany 4480 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 28 czerwiec 2015 17:25

info sponor eu