• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
poniedziałek, 13 lipiec 2015 09:03

Lipcowe atrakcje w EkoCentrum

Mimo atmosfery wakacyjnego lenistwa, nieznośnych upałów i ekstremalnych nawałnic zespół EkoCentrum trwa na ekologiczno-edukacyjnym posterunku. Co tydzień zapraszamy wszystkich na warsztaty kreatywne prowadzone w ramach klubu Dziupla oraz na kontynuację nauki breakdance’u. Pod koniec lipca natomiast spotykamy się na dziedzińcu podczas kolejnej edycji Nocy Nadodrza.

 

Szczegółowy program:

Dziupla

● Świat Drzew, 16 lipca 2015, godz. 16:00

Jakie są funkcje drzew? Czym żywią się drzewa? Co możemy zrobić dla drzew? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w czasie wspólnego tworzenia kolorowej wycinanki edukacyjnej.

● Czarodziejska Kula, 23 lipca 2015, godz. 16:00

Zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy i uczestniczki wykonają niepowtarzalną magiczną kulę z materiałów recyklingowych.

● Niespodzianka dla bliskich, 30 lipca 2015, godz. 16:00

Chcielibyście podarować swoim bliskim niebanalny prezent na urodziny, imieniny lub święta? Te warsztaty przygotowaliśmy właśnie z myślą o Was.

 

Breakdance, wtorki (21.07, 28.07) i czwartki (23.07)

Breakdance to unikatowy taniec pełen akrobatycznych i spektakularnych ruchów, który narodził się w latach 70. w nowojorskiej dzielnicy Bronx. Wymaga on dobrego przygotowania fizycznego, systematyczności i samodyscypliny, ale dotychczasowi uczestnicy i uczestniczki naszych zajęć dowodzą, że dla chcącego nic trudnego. W dniach 21.07 i 28.07 zaczynamy wyjątkowo o godzinie 17:00 i ćwiczymy na podwórku. W czwartek 23.07 zapraszamy do EkoCentrum o godzinie 18:30. Wstęp bezpłatny. Zapraszamy!

 

Noc Nadodrza w EkoCentrum, 25 lipca, godz. 12:00-24:00

Kolejna edycja NOCY NADODRZA – wielkiego ulicznego święta designu, smaku, sztuki i rzemiosła po drugiej strony Odry – została pomyślana jako impreza towarzysząca festiwalowi filmowemu Nowe Horyzonty. Dla gości odwiedzających EkoCentrum przygotowaliśmy specjalny program:

▂ ▃ ▅ ▆ █ 12:00 – 24:00 █ ▆ ▅ ▃ ▂

★ KOCIE SPRAWY: jeśli los kotów mieszkających na wrocławskich ulicach i podwórkach nie jest Ci obojętny, koniecznie zajrzyj na kiermasz książek. Możesz wziąć w nim udział kupując oferowane pozycje lub oddając książki do sprzedaży. Dochody z akcji przeznaczone zostaną na wsparcie Fundacji Kocie Życie, która zajmuje się m.in. ratowaniem porzuconych i potrzebujących kotów oraz organizacją tymczasowych domków.

▂ ▃ ▅ ▆ █ 14:00 – 18:00 █ ▆ ▅ ▃ ▂

★ ZIELONE KOŁO FORTUNY: fani konkursów i łamigłówek znajdą tu coś dla siebie. Zabawa bez ograniczeń wiekowych. Każdy, kto rzuci wyzwanie naszym edukatorom, otrzyma szansę zaprojektowania własnej torby w punkcie Malowania Toreb.

★ MALOWANIE TOREB: na wytrwałych uczestników Zielonego Koła Fortuny czeka możliwość stworzenia oryginalnej torby bawełnianej. W ruch pójdą wałki, szablony, farby i ręce a efektem będzie stylowa torba na zakupy, którą każdy z uczestników zabierze ze sobą do domu. Tym razem motywem przewodnim wykorzystywanych szablonów będą koty i nietoperze!

★ MIEJSKI OGRODNIK: praktyczne porady i podpowiedzi, jak zamienić miejski balkon lub przydomowy ogródek na farmę z jedzeniem. W trakcie warsztatów udostępnimy nasiona, pomożemy Wam przygotować oryginalne doniczki z materiałów recyklingowych oraz udzielimy fachowych wskazówek, dzięki którym staniecie się profesjonalnymi hodowcami.

▂ ▃ ▅ ▆ █ 18:00 – 22:00 █ ▆ ▅ ▃ ▂

★ WARSZTATY RECYKLINGOWE: zajęcia plastyczne, podczas których Uczestnicy będą mieli okazję własnoręcznie wykonać figurki kotów i nietoperzy przy użyciu surowców wtórnych. W ruch pójdą butelki, kartony, farby, nakrętki, papierki i wiele innych "odzyskowych" elementów, a wykonane figurki każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu.

▂ ▃ ▅ ▆ █ 20:00 – 22:00 █ ▆ ▅ ▃ ▂

★ WIECZÓR Z NIETOPERZEM: podczas spotkania z chiropterologiem – profesjonalnym znawcą nietoperzy – poznamy sekrety życia i zwyczaje tych niezwykłych i tajemniczych ssaków, a po zmroku – uzbrojeni w specjalny sprzęt – wyruszymy na ich poszukiwania.

▂ ▃ ▅ ▆ █ 22:00 – 24:00 █ ▆ ▅ ▃ ▂

★ WIECZORYNKA: po całodziennym zwiedzaniu Nadodrza zapraszamy na wspólne leżakowanie przy projektorze filmowym na dziedzińcu EkoCentrum. Szczegóły wieczorynki do samego końca pozostaną niespodzianką dla wszystkich, którzy zdecydują się nas odwiedzić. Możecie być jednak pewni, że bohaterem seansu będzie pewien szczególny nietoperz ;)

Nie przegapcie okazji i nie zapomnijcie zaprosić swoich znajomych :)

Czytany 4390 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 lipiec 2015 22:09

info sponor eu