• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
środa, 30 wrzesień 2015 12:40

Naturalnie Aktywni - zaproszenie do udziału

Fundacja EkoRozwoju serdecznie zaprasza Państwa do włączenia się w realizację programu „NATURALNIE AKTYWNI - ZAJĘCIA POZALEKCYJNE W EKOCENTRUM WROCŁAW”. Zajęcia skierowane są do dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół podstawowych (klasy 4-6), gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

Zajęcia będą realizowane w godzinach pozalekcyjnych do 10 grudnia 2015 r. Istnieje możliwość realizacji zajęć w soboty.

Oferujemy do wyboru jedne z czterogodzinnych zajęć:

1. POGROMCY MITÓW: główną ideą zajęć jest konfrontacja wiedzy potocznej (mitów, stereotypów, obiegowych opinii itp.) ze stanowiskiem i osiągnięciami współczesnej nauki w zakresie ekologii, ze szczególnym naciskiem na tematykę zmian klimatu, która jak w soczewce skupia najważniejsze problemy i wyzwania stojące aktualnie przed ludzkością – wybór między modelem wykładniczego wzrostu gospodarczego a ideą zrównoważonego rozwoju, energetyką opartą na paliwach kopalnych a odnawialnymi źródłami energii, odpowiedzialną konsumpcją i sprawiedliwym handlem a wolnym handlem i hiperkonsumpcją itp.

2. NATURALNIE AKTYWNI: podczas zajęć będziemy się zastanawiać nad różnymi formami aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym, ze szczególnym uwzględnieniem idei zrównoważonego rozwoju i działalności wolontariackiej. Uczestnicy zajęć zostaną zapoznani z różnymi wariantami partycypacji społecznej, które zostaną skonfrontowane z perspektywą myślenia w kategoriach interesu jednostkowego.

Podczas zajęć uczestnicy zdobędą również praktyczną wiedzę na temat zakresu działalności wrocławskich instytucji samorządowych oraz organizacji pozarządowych ze sfery kultury, sztuki czy ekologii, motywacji skłaniających do pracy na rzecz dobra wspólnego oraz długofalowych korzyści wynikających z zaangażowania społecznego. Celem tej prezentacji będzie uświadomienie uczestnikom, że różnorodności ich zainteresowań i uzdolnień odpowiada szeroka paleta dostępnych form aktywności społecznej, z której każdy może wybrać coś dla siebie, przyczyniając się zarazem do pomnażania dobra wspólnego. – 15 czterogodzinnych zajęć.

W ramach zadania przewidziana jest także realizacja specjalnego pakietu warsztatów artystycznych dla dwóch chętnych, a także najbardziej aktywnych grup uczestników stacjonarnych zajęć pozalekcyjnych w formie warsztatów artystycznych pt. DŹWIĘKI WIATRU.

Każdy z warsztatów będzie się składał z 2 zajęć trwających łącznie 8 godzin zegarowych (2 x 4 godziny zegarowe dla jednej grupy), w trakcie których kształtowana będzie kreatywność, wrażliwość artystyczna i myślenie abstrakcyjne dzieci i młodzieży. Podstawą warsztatów będzie praca z dźwiękiem – myślenie o jego kształcie, barwie, formie i fakturze jako formach ekspresji emocji w sztuce.

W ramach warsztatów uczestnicy skonstruują instalację dźwiękowo-kinetyczną, która będzie napędzana siłą jednego z najważniejszych odnawialnych źródeł energii: wiatru. Uczestnicy warsztatów będą pracować w grupach nad finalnym kształtem instalacji oraz specjalnym wydarzeniem – koncertem na wiatr – ucząc się przy tym spółodpowiedzialności i przyswajając podstawowe prawa fizyki.

Udział w programie jest bezpłatny. Nie pokrywamy jednakże kosztów dojazdu do EC.

Ta sama grupa może wziąć udział tylko w jednych zajęciach  (z wyłączeniem warsztatów „Dźwięki wiatru”, gdzie ta sama grupa będzie brała udział w sumie aż w trzech zajęciach).

Warunkiem udziału w projekcie jest odesłanie skanu wypełnionej, podpisanej i podbitej przez dyrekcję deklaracji uczestnictwa na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. . Decyduje kolejność zgłoszeń.

W załączeniu zaproszenie wraz z opisem zajęć (2 zajęcia), deklaracja oraz tabela do wpisania proponowanych terminów zajęć.

W razie pytań - zapraszamy do kontaktu.

Aneta Osuch
tel. 696948194/ email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Czytany 4216 razy Ostatnio zmieniany środa, 30 wrzesień 2015 12:50

info sponor eu