• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
środa, 30 wrzesień 2015 13:59

FESTIWAL ODLOTY/ 10.10.2015/ BORZYGNIEW

Serdecznie zapraszamy na Festiwal Odloty, czyli ptasie szaleństwo nad zalewem Mietkowskim okraszone jazzową muzyką na żywo. Przyjdźcie, by razem z nami przywitać jesień! Już 10 października od godz. 12:00 w Centrum Sportów Wodnych w Borzygniewie (Zalew Mietkowski).

W ramach Festiwalu odbędą się warsztaty dla całej rodziny i spacery z ornitologiem oraz prelekcja. W trakcie imprezy nauczymy się rozpoznawać wiele gatunków ptaków, dowiemy się, jak rozumieć ptasie potrzeby i jak mądrze pomagać naszym skrzydlatym przyjaciołom.

 

Zbudujemy także ptasie domy, zaprojektujemy i wykonamy wspólnie odlotowe torby oraz zakręcimy kołem fortuny, a na koniec zaprosimy wszystkich do ptasiego kina!

Przez cały dzień towarzyszyć nam będzie jazz na żywo w wykonaniu wrocławskiego TRIO.

Kiedy? 10 października 2015, od godz. 12:00

Gdzie? 

Ośrodek Sportów Wodnych i Rekreacji Powiatu Wrocławskiego w Borzygniewie
Borzygniew, ul. Sportowa 4, www.bosw.pl

WSTĘP WOLNY!

PROGRAM:

*// WARSZTATY PTASI DOM - skonstruuj budkę dla ptaków i poznaj ptasie zwyczaje
Wspólnie konstruujemy budeki dla ptaków. Podczas zajęć dowiemy się, jak i dlaczego należy zapewniać ptakom miejsce do lęgów (zarówno na wsi, jak i w miastach). Każdy będzie mógł zaadoptować wykonaną przez siebie budkę i zawiesić ją w wybranym miejscu w swojej okolicy.

*// ODLOTOWY SPACER Z PRZYRODNIKIEM - naucz się rozpoznawać napotkane gatunki ptaków.
Wybierzemy się na obserwacje ptaków za pomocą specjalistycznego sprzętu i pod opieką ornitologa. Spacer odbędzie się w okolicach zalewu Mietkowskiego / osoby zainteresowane prosimy o kontakt z organizatorem; mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel. 601547977

*// SKRZYDLATE KOŁO FORTUNY - zmierz się z naszymi edukatorami i wygraj nagrody
Fani konkursów i łamigłówek będą mogli sprawdzić swoją wiedzę w ptasim quizie. Każdy uczestnik wygra wiedzę i ekologiczne gadżety :)

*// USKRZYDLIJ TORBY podczas wspólnego malowania toreb w ptasie wzory
Podczas tych warsztatów będziemy wspólnie projektować bawełniane torby na zakupy. Szablony z ptasimi motywami oraz wyobraźnia i inwencja uczestników zajęć pomogą nam stworzyć nieszablonowe torby :)

*// PTAKI W NASZYM SĄSIEDZTWIE - dowiedz się, w jaki sposób ułożyć sobie życie z ptakami w środowisku miejskim oraz zadbać o ich miejsca lęgowe w trakcie remontów i termomodernizacji.
Prelekcja poświęcona będzie tematyce obecności ptaków w środowisku miejskim i związanych z tym problemów. Jak prawidłowo wykonać termomodernizację, by zachować miejsca lęgowe dla ptaków?

*// RYTMY NATURY W DOLNIE BARYCZY (reżyseria i zdjęcia: Artur i Saturnina Homan) - pokaz filmu
Film powstaje dzięki przyrodzie. Przez ponad dwa lata we wszystkich porach roku oraz dnia i nocy, w czasie rozkwitu i dorastania, w codziennym misterium życia i śmierci, na lądzie, wodzie, bagnie i w powietrzu towarzyszy jej Artur Homan.
Przyroda Doliny Baryczy przedstawiona jest w filmie od zimy, wczesnej wiosny poprzez lato do późnej jesieni. Wraz ze zmieniającymi się porami roku, zmienia się również życie roślin i zwierząt. Losy naszych bohaterów śledzimy począwszy od wiosennego przebudzenia przyrody aż do jesiennych migracji ptaków. Zdjęcia do filmu wykonane są z lądu (ukrycia), wody (łódź) i powietrza (balon ).

*// JAZZ NAD JEZIOREM - oprawę muzyczną zapewni TRIO JAZZOWE w składzie:
Kuba Kurek - trąbka, Mikołaj Nowicki - kontrabas, Wiktor Golc - djembe

Dodatkowo gry i zabawy plenerowe dla dzieci i młodzieży, lokalne smakołyki.


ORGANIZATOR

Fundacja EkoRozwoju
Mariusz Szykasiuk: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. , tel. 601547977


fot. Artur Homan

Festiwal odbywa się w ramach projektu "Odloty czyli rzecz o ptakach. Zajęcia edukacyjne EkoCentrum Wrocław", który jest współfinansowany ze środków Powiatu Wrocławskiego oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska we Wrocławiu

Czytany 4011 razy Ostatnio zmieniany piątek, 09 październik 2015 20:55

info sponor eu