• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
piątek, 22 styczeń 2016 12:34

H2O to jest to!

H2O to jest to! artida / www.fotolia.pl

Mamy przyjemność poinformować, że już niedługo rozpoczynamy realizację kolejnych zajęć edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wrocławskich szkół - tym razem pod hasłem H2O to jest to!

W ramach projektu zaprosimy Was na zajęcia terenowe "Odrzańska eskapada" oraz zajęcia salowe "H2O to jest to!".

Rekrutacja na zajęcia już wkrótce!

Podczas zajęć terenowych "Odrzańska eskapada" wspólnie poznawać będziemy unikatowe walory wrocławskiego odcinka doliny Odry. Odwiedzać będziemy elementy współtworzące wrocławski węzeł wodny (mosty, wyspy, porty, śluzy, jazy, kanały, wały). Zapoznamy się z systemem zaopatrzenia miasta w wodę, urządzeniami oczyszczającymi rzekę i mechanizmem samooczyszczania w ekosystemach podmokłych, historyczną infrastrukturą hydrologiczną Wrocławia i dziejami regulacji Odry, a także  fauną i florą terenów rzecznych i nadrzecznych (w tym także z gatunkami i siedliskami chronionymi w ramach sieci Natura 2000).

Podczas zajęć salowuch H2O to jest to! poznamy rolę wody we współczesnym świecie w kontekście lokalnym i globalnym. Będziemy rozmawiać o konieczność racjonalnego i oszczędnego gospodarowania zasobami wodnymi, zarówno w odniesieniu do wody dostępnej bezpośrednio (w gospodarstwach domowych, wrocławskim węźle wodnym itd.), jak i tzw. wody wirtualnej (wykorzystywanej w procesie produkcji żywności i wszelkiego rodzaju towarów).
W ramach globalnej perspektywy omówimy również kwestie dostępu do wody pitnej i związane z tym problemy społeczne oraz konflikty.

Projekt współfinansowany jest ze środków Gminy Wrocław oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

 

po elementach współtworzących wrocławski węzeł wodny (mosty, wyspy, porty, śluzy, jazy, kanały, wały
Czytany 4211 razy Ostatnio zmieniany piątek, 22 styczeń 2016 14:55

info sponor eu