• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
czwartek, 11 luty 2016 13:52

O tym jak uczyliśmy się w 2015 roku

Za nami kolejny rok intensywnej pracy w obszarze edukacji na rzecz natury i zrównoważonego rozwoju. W EkoCentrum wrzało od energii do zmiany: nasi edukatorzy i edukatorki przeprowadzili łącznie ponad 500 zajęć i warsztatów dla ponad 8000 uczestników i uczestniczek!

Wspólnie z naszymi sympatykami, posadziliśmy także 31 drzew oraz zamontowaliśmy 30 budek lęgowych terenie Wrocławia i całego powiatu.

Miasto zaroiło się również od bawełnianych i pięknie pomalowanych toreb na zakupy, zaprojektowanych przez uczestników zajęć w EC (łącznie powstało ich u nas ponad 1000 sztuk!).

W ubiegłym roku bawiliśmy się ucząc i uczyliśmy bawiąc także na 5 imprezach plenerowych (m.in. podczas Laby w Breslau oraz Festiwalu Odloty w Mietkowie). Na podwórku okalającym EkoCentrum powstał kolejny niezwykły mural (stworzony z wydatnym udziałem uczestników naszych warsztatów), a na naszym dziedzińcu zakwitł EkoOgród z automatycznym systemem podlewania.

Naszą ofertę edukacyjną – realizowaną w cyklach Naturalnie Aktywni, Akcja – Segregacja!, Odloty  czyli rzecz o ptakach, Pogromcy mitów czy Aktywni dla jeży – prezentowaliśmy także poza EC, odwiedzając Was m.in. w Kątach Wrocławskich, Czernicy, Żórawinie, Dobrzykowicach, Jelczu-Laskowice, Żmigrodzie, Mietkowie, Świdnicy, Obornikach Śląskich, Wołowie, Kobierzycach i św. Katarzynie.

Nad realizacją ubiegłorocznej agendy edukacyjnej czuwały dwie dzielne koordynatorki naszych projektów, w które zaangażowało się 15 edukatorów i edukatorek, a także lektor, który nagrał łącznie 102 minuty polskojęzycznej ścieżki dźwiękowej do opublikowanych przez nas filmów edukacyjnych.

Działania edukacyjne EkoCentrum Wrocław były współfinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Miasta Wrocław oraz Powiatu Wrocławskiego. Ponadto część zajęć nasi edukatorzy realizowali w ramach współpracy ze  Stowarzyszeniem na rzecz Ekorozwoju Agro-Group w ramach kampanii edukacyjnej „Jeż Swój Zwierz”.

Dziękujemy Wam wszystkim za inspirujące doświadczenia i kolejny rok wytężonej pracy. Wierzymy, że i w tym roku nie zabraknie nam energii i pasji do kontynuowania naszej misji, dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne podsumowania!

Czytany 4075 razy Ostatnio zmieniany poniedziałek, 15 luty 2016 13:34

info sponor eu