• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
poniedziałek, 05 grudzień 2016 13:29

Projekt "Woda". Rekrutacja dla nauczycieli

Szkoła to miejsce, w którym ważą się losy naszego świata. Rozgrywający się kryzys wodny dotyczy wszystkich mieszkańców globu. Wiedza na ten temat wymaga nieustannej i intensywnej promocji. Tylko wtedy może się ona stać początkiem głębokiej zmiany postaw.

 

Bez Państwa zaangażowania nie sposób wyobrazić sobie takiej zmiany – razem z Wami staje się ona realna, dlatego gorąco zachęcamy do udziału w naszych zajęciach dla nauczycieli poświęconych tematyce wody. Ich celem jest zwrócenie uwagi na rolę wody we współczesnym świecie (w kontekście lokalnym i globalnym) oraz prezentacja atrakcyjnych metod przekazywania wiedzy na temat wody podczas zajęć lekcyjnych, a także kształtowania postaw sprzyjających oszczędnemu gospodarowaniu jej zasobami.

 

Uczestnicy zajęć zdobędą rzetelną wiedzę na temat jakości wody wodociągowej jako zdrowej i zdatnej do picia. Wiedza ta zostanie skonfrontowana ze środowiskowymi, zdrowotnymi oraz ekonomicznymi skutkami korzystania z wody butelkowanej, której produkcja przyczynia się m.in. do wzrostu ilości odpadów i eskalacji zmian klimatu.

Podczas zajęć zwrócimy uwagę nie tylko na bezpośrednią eksploatację zasobów wodnych, ale także na problem tzw. wody pośredniej (wirtualnej), niezbędnej w procesie produkcji żywności i wszelkiego rodzaju towarów. Proponowany model pozwoli spojrzeć na kwestię wody w perspektywie globalnego deficytu jej zasobów oraz społecznych skutków tego deficytu: chorób, głodu, konfliktów i migracji.

W ramach warsztatów będziemy korzystali z metod edukacji pozaformalnej – gier, zabaw i metod aktywnych – które mogą być z powodzeniem włączane do scenariuszy zajęć szkolnych na różnych etapach kształcenia. Ponadto uczestnicy uzyskają dostęp do materiałów multimedialnych – prezentacji, infografik i innych narzędzi stworzonych na potrzeby niniejszego projektu oraz wypracowanych w EkoCentrum Wrocław podczas różnych kampanii edukacyjnych poświęconych problematyce wody.

Zajęcia będą odbywać się 14 grudnia od godz.14 w EkoCentrum Wrocław i będą trwały 4 godziny. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o uczestnictwie w zajęciach.

Zgłoszenia proszę przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. do 9.12.2016 r.

W razie pytań proszę o kontakt z Anetą Osuch, koordynatorką projektu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. tel. 696 948 194

 

Projekt finansowany ze środków Gminy Wrocław

www.wroclaw.pl

Zapisz

Czytany 13610 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 27 kwiecień 2017 10:24

info sponor eu