• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
wtorek, 16 maj 2017 13:16

Global Justice Morning/ Noc Nadodrza/ 20.05.2017

20 maja w EkoCentrum Wrocław całe popołudnie poświęcone tematom Globalnym: dzieci zapraszamy na warsztaty, podczas których odwiedzimy Azję i Arykę. Nie zabraknie także zajęć z przyrodnikiem, podczas których przyglądać się będziemy roślinom z różnych części świata. Dorosłych w tym czasie zaprosimy na projekcję filmu „Living On One Dollar” – będzie to jeden z pierwszych pokazów w Polsce!

 

Rozkład dnia:
Od 12:00 do 16:00 - zajęcia w EkoCentrum Wrocław: warsztaty dla dzieci oraz projekcja filmu dla opiekunów

Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się ciekawych rzeczy o świecie pod opieką doświadczonych edukatorów z EkoCentrum Wrocław. W co bawią się ich rówieśnicy i rówieśniczki w Azji oraz Afryce? Jakie są ich zwyczaje? Co ich trapi? Co cieszy? O czym marzą? Spróbujemy też wspólnie stworzyć idealne miejsce do życia, oraz porozmawiamy o tym, czym jest szacunek, wolność i rozwój. Nie zabraknie niespodzianek i zabaw z muzyką.

Dorosłych zapraszamy na film „Living On One Dollar”, który  opowiada o eksperymencie amerykańskich studentów, którzy wyjechali do Gwatemali, by zamieszkać w małej wiosce i żyć tak, jak ich sąsiedzi, za dolara dziennie. Okazało się, że aby przeżyć za taką kwotę trzeba być niezłym strategiem. Jak wyglądało ich codzienne życie, co zrobili za upragnioną mikropożyczkę i jak pomagali im sąsiedzi, a przede wszystkim jak zmieniło się ich podejście do problemu ubóstwa –  to wszystko wyjaśni się w trakcie projekcji.


O godz. 14:00 - wyjście na spacer z przyrodnikiem po parku Staszica

Przyjrzymy się rosnącym w parku roślinom pochodzącym z różnych części świata. Część z nich została sprowadzona specjalnie ze względu na swoje walory ozdobne, część przywędrowała samodzielnie. Jak rośliny podróżują i jakie cechy sprawiają, że są w stanie przetrwać w obcym środowisku? Jaki wpływ na wędrówki roślin mają zmiany klimatyczne? Dokąd wyruszają nasze rodzime gatunki i jak sobie radzą na innych kontynentach? Spacer będzie również okazją do przypomnienia sobie najczęściej spotykanych gatunków drzew i krzewów.


Serdecznie zapraszamy!
Ze względu na ograniczoną ilość miejsc PROSIMY O ZAPISY: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.

Biorąc udział w wydarzeniu wyrażają Państwo zgodę na dokumentację fotograficzną, która będzie udostępniona w mediach społecznościowych oraz wśród wszystkich uczestników. Wydarzenie jest częścią kampanii Polskiej Zielonej Sieci “Rozwój? Nie szkodzi.” współfinansowanej w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Czytany 4358 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 18 maj 2017 14:55

info sponor eu