• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
piątek, 02 marzec 2018 08:31

DOBRA ATMOSFERA Zajęcia edukacyjne dla dzieci w wieku przedszkolnym z terenu Dolnego Śląska

Wdech. Wydech. Bez świadomego skupienia trudno pamiętać o oddychaniu. Nasze ciało pamięta o tym za nas i codziennie pobiera tysiące litrów powietrza z atmosfery. Rzadko zwracamy na to uwagę, jeszcze rzadziej skupiamy się na stanie atmosfery.  Tymczasem od jakości powietrza, którym oddychamy zależy zdrowie i życie nas wszystkich. W sposób szczególny dotyczy to dzieci, które przyjmują więcej powietrza na kilogram masy ciała. Dobra atmosfera to podstawa ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że podstawą dobrej atmosfery jest – prowadzona od najmłodszych lat – dobra edukacja.

Zajęcia edukacyjne z cyklu „Dobra Atmosfera” skupiają się na kształtowaniu postawy osobistej odpowiedzialności za stan lokalnego i globalnego ekosystemu. Tematem przewodnim zajęć jest problematyka zanieczyszczeń powietrza i ochrony atmosfery.

Celem zajęć skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym jest przekazanie w przystępny i zwięzły sposób rzetelnej i aktualnej wiedzy na temat smogu oraz zwrócenie uwagi na związek między osobistymi wyborami, a jakością powietrza. Tematyka zajęć będzie powiązana z terminem ich realizacji. Zajęcia przeprowadzane w sezonie grzewczym będą skupiały się przede wszystkim na działaniach związanych ze smogiem wynikającym z tzw. niskiej emisji („smog zimowy” – zajęcia nr 1), czyli prewencyjnych (metody zapobiegania) i adaptacyjnych (ochrona zdrowia w sytuacji alarmu smogowego). Poza sezonem grzewczym główny nacisk położony zostanie na tzw. „smog letni”, związany z transportem (zajęcia nr 2), oraz rolą drzew i zieleni w oczyszczaniu powietrza. Zajęcia dotyczące roli drzew i zieleni będą miały charakter terenowy (zajęcia nr 3).

Pojedyncze zajęcia w ramach pakietu dla dzieci w wieku przedszkolnym będą trwały 1 godzinę zegarową. Szczegółowe zakresy tematyczne i metody zostaną sprofilowane pod kątem potrzeb i wieku grupy zgłaszającej chęć udziału w zajęciach.

* Zajęcia będą realizowane od kwietnia do grudnia 2018 w godzinach pracy danej placówki. Istnieje możliwość realizacji zajęć w soboty. Udział w programie jest bezpłatny.

Warunkiem udziału w projekcie jest wypełnienie formularza z deklaracją uczestnictwa: https://goo.gl/forms/6hMMWbGsa0jRsUWG3


Decyduje kolejność zgłoszeń.
Ze względów logistycznych zachęcamy do zgłaszania więcej niż jednej grupy (optymalnie 4).

Średnia liczba uczestników pojedynczych zajęć – 20 osób.

W razie pytań uprzejmie zapraszamy do kontaktu mailowego: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. '; document.write(''); document.write(addy_text28808); document.write('<\/a>'); //-->\n Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. lub telefonicznego 696 948 194 (koordynatorka: Aneta Osuch).

Czytany 5594 razy Ostatnio zmieniany wtorek, 06 marzec 2018 08:46

info sponor eu