• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
czwartek, 28 sierpień 2014 08:57

Podróż do „-stanu”, czyli Tadżykistan od podszewki, 04.09.2014

Jak w 55 stopniach Celsjusza można wytrzymać w całodniowe poszczenie (również bez spożywania jakichkolwiek napojów) z okazji Ramadanu? I jak to jest, gdy cały kraj wychodzi zbierać bawełnę? Serdecznie zapraszamy na spotkanie poświęcone Tadżykistanowi do EkoCentrum Wrocław już 4 września 2014.

Serdecznie zapraszamy na niezwykłe spotkanie o Tadżykistanie, które obędzie się 4 września o godz. 18.00 we wrocławskim EkoCentrum przy ul. Św. Wincentego 25. Gościem spotkania będzie Martyna Kwiatkowska, koordynatorka projektów w Fundacji Edukacja dla Demokracji w Tadżykistanie, która zaprezentuje swój film i zdjęcia z Tadżykistanu oraz opowie o pracy i realiach życia w najbiedniejszej z byłych republik radzieckich.

 
Podczas spotkania można będzie się dowiedzieć także o tym czym jest cow – funding i jak włączyć się w akcję wspierania aktywnych kobiet w Tadżykistanie.
 
Do stolicy Tadżykistanu, Duszanbe, można z Wrocławia dojechać w trzy dni, lub dolecieć w kilkanaście godzin. W tym górzystym kraju o kontynentalnym klimacie żyje prawie osiem milionów osób, z których większość jest wyznania sunnickiego – jak żyje się tam kobietom? Jak w 55 stopniach Celsjusza można wytrzymać w całodniowe poszczenie (również bez spożywania jakichkolwiek napojów) z okazji Ramadanu? I jak to jest, gdy cały kraj wychodzi zbierać bawełnę?
 
Wstęp wolny!
 
Martyna Kwiatkowska – absolwentka Kultury Rosji i narodów sąsiednich, koordynatorka projektów wschodnich w Fundacji Edukacja dla Demokracji

Spotkanie obywa się w ramach projektu "Smaki i kolory świata", który Fundacja EkoRozwoju realizuje ze środków programu Polskiej Pomocy Rozwojowej finansowanego przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

logo msz

Projekt "Smaki i kolory świata - zajęcia edukacyjne w EkoCetntrum Wrocław" jest współfinansowany ze środków programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. www.polskapomoc.gov.pl

Czytany 4033 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 czerwiec 2015 14:44

info sponor eu