• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
wtorek, 09 wrzesień 2014 08:57

Wernisaż wystawy „Słodko-gorzkie smaki świata”, 11.09.2014

Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy fotograficznej „Słodko-gorzkie smaki świata” poświęconej produkcji żywności na świecie. 

W programie:
18:00 – otwarcie wystawy „Słodko-gorzkie smaki świata”, poczęstunek produktów Fair Trade
18:30 - Dziki zachód Chin. Region Autonomiczny Xinjiang-Uyghur – pokaz zdjęć, poczęstunek i spotkanie z Agnieszką Ćwiek

* WYSTAWA SŁODKO – GORZKIE SMAKI ŚWIATA

Celem wystawy jest przybliżenie informacji o tym jak powstają importowane przez Polskę produkty, które nadają naszemu życiu smaku. Codzienna kawa czy herbata, kawałek czekolady dla osłody, czy ananas, by urozmaicić dietę... Jak powstają? Jak ich produkcja wpływa na przyrodę, społeczności ich producentów, na nas wszystkich?

Za pomocą tych konkretnych historii – np. gwatemalskiej kawy, gruzińskiej herbaty, czy chińskiego chili, poruszamy temat suwerenności żywnościowej i sprawiedliwego podziału dóbr – odkrywamy czym są i dlaczego jest tak ważne, aby o nie zadbać.

Autorami zdjęć są:  Borys Bińkowski, Agnieszka Ćwiek, Richard Else, Andrzej Żwawa i Marzena Józefczyk

Wystawę będzie można oglądać w EkoCentrum do 18.09.2014. Od 20.09 do 05.10 wystawę będzie można podziwiać przy ul. Świdnickiej.


* SPOTKANIE Dziki zachód Chin. Region Autonomiczny Xinjiang-Uyghur

„Xīnjiāng” czyli nowe kresy. Północno - zachodni obszar Chin, stanowiący ponad 1/6 kraju, będący źródłem ropy i gazu oraz niepokoi etnicznych. Skomplikowany, pasjonujący i barwny.

Przewodnikiem po tym niezwykłym miejscu będzie Agnieszka Ćwiek, teatrolog, fotograf i podróżnik, która bacznie obserwowała codzienne życie prowincji.

Odwiedzimy między innymi jezioro Kanas według wierzeń zamieszkałe przez mityczne potwory, Tufan - miasto oazę, ruiny starożytnego miasta Jiaoh oraz drugą co do wielkości piaszczystą pustynię na świecie - Taklamakan.

Ważną częścią wieczoru będzie poczęstunek złożony z pysznych produktów ze Sprawiedliwego Handlu.

Do zobaczenia!

Wstęp wolny!
 

 

Działania obywają się w ramach projektu "Smaki i kolory świata", który Fundacja EkoRozwoju realizuje ze środków programu Polskiej Pomocy Rozwojowej finansowanego przez Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Organizator:
Fundacja EkoRozwoju
ul. św. Wincentego 25 A,C
50 – 252 Wrocław

Czytany 4312 razy Ostatnio zmieniany środa, 24 czerwiec 2015 14:42

info sponor eu