• slide1
  • slide2
  • slide3
  • slide4
  • slide5
  • slide6
  • slide7
Katarzyna

Katarzyna

wtorek, 04 grudzień 2018 10:40

Poszukiwany koordynator projektu EVS

Do zespołu EkoCentrum Wrocław i Fundacja EkoRozwoju szukamy osoby do koordynacji międzynarodowego projektu EVS Klimat do zmiany! w ramach programu Erasmus+.

Do Twoich zadań należeć będzie:
- koordynacja pracy dziewięciu zagranicznych wolontariuszy,
- współpraca z lokalnymi i zagranicznymi z partnerami projektu
- pomoc wolontariuszom w planowaniu i realizacji ich własnych pomysłów
- pilnowanie i dopełnianie formalności projektu, w tym kontrola budżetu i sprawozdawczość
- opieka nad wolontariuszami i pomoc w nagłych i/lub kryzysowych sytuacjach

wtorek, 02 październik 2018 15:20

Call for volunteers!

Long-term EVS project in Foundation for Sustainable Development in Wroclaw!


Enjoy 12 months in beautiful Wroclaw working with people of all ages (kids, youth, and seniors) about sustainability, environment, culture and tolerance. If you wish to gain experience in education and event organization, this project is for you!


In our project Climate for Change! nine volunteers will be involved into creation and implementation of the EkoCentrum (EcoCenter) offer (e.g. open classes, meetings, workshops, events) as well as assistance in current FER and our local partners programs (environmental and cultural education, environmental campaigns, integrative tolerance workshops etc.). Our volunteers will work using methods of non-formal education; they will organize backyard actions, happenings, concerts, events. Three of them will also assist in everyday work in the office.

czwartek, 20 wrzesień 2018 13:06

Wynajem przestrzeni w EkoCentrum

EkoCentrum otwarte jest dla wszelkich inicjatyw społecznych realizowanych przez organizacje pozarządowe czy grupy nieformalne. Wynajmujemy naszą przestrzeń na różnego rodzaju wydarzenia edukacyjne, szkoleniowe, kulturalne, które są zgodne z celami statutowymi i programowymi Fundacji EkoRozwoju.

Co trzeba zrobić aby zarezerwować salę?

Prześlij wypełniony formularz wstępnej rezerwacji sali na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi. oraz skontatkuj się z nami telefonicznie. Rezerwacja sali uzależniona jest od rodzaju wydarzenia, które będzie organizowane w EC oraz od zajętości sal. 

Zapraszamy także do zapoznania się z regulaminem, który określa zasady korzystania z EkoCentrum. 

Jaką przestrzen udostępniamy?

  • EkoWarsztatownia /budynek A - poziom 0/

Sala seminaryjna o powierzchni 60 m2, z zapleczem toaletowym i cateringowym, umożliwiająca organizację wydarzeń dla maksymalnie 50 osób (przy równoległym układzie krzeseł) lub zajęć warsztatowych wymagających więcej przestrzeni dla interakcji i działań edukacyjnych. Sala wyposażona jest w rzutnik i sprzęt nagłaśniający.

  • Ekosala  /budynek A  - poziom -1/

Sala o powierzchni 35 m2 dla kameralnych spotkań warsztatowych (czasowy pobyt dla kilkunastu osób), w tym spotkań tematycznych (warsztaty „owalnego stołu” oraz warsztaty plastyczne); możliwość wykorzystania kuchni znajdującej się na poziomi -1 budynku. Sala  wyposażona jest w telewizor. Posiada osobne wejście po schodkach z podwórza.

  • Zielona Uliczka

Przestrzeń otwarta pomiędzy budynkami, miejsce publicznych spotkań, festynów ekologicznych, koncertów na otwartym powietrzu, bazarów etc. W czasie wiosenno-letnio-jesiennym może być wykorzystywane do otwartych zajęć typu warsztaty plastyczne, czerpanie papieru, malowanie toreb ekologicznych.

EC_EkoSala_SalaWarsztatowa_rzut.pngmWrocławEkocentrum_WJN0546małe.jpgmWrocławEkocentrum_WJN0511małe.jpgEC_EkoWarsztatownia_SalaWykladowa_parter_rzut.pngmWrocławEkocentrum_WJN0533-36małe .jpgmWrocławEkocentrum_WJN0509małe.jpgmWrocławEkocentrum_WJN0567małe.jpg

Nasze telefony, ubrania i żywność mogą podróżować bez przeszkód po całym świecie. Granice zamykane są przed ludźmi. Zarówno te państwowe, jak i mentalne, którymi oddzielamy się od Innych. W ich utrzymaniu pomagają producenci naszych rzeczy, media i politycy. Dzięki nim nie musimy myśleć, skąd pochodzą minerały w naszych telefonach, kto i w jakich warunkach wyprodukował nasze ubrania i żywność, ani dlaczego mieszkańcy odległych krajów uciekają ze swoich domów z narażeniem zdrowia i życia. Warsztaty Każdy Inny, Wszyscy Równi są zaproszeniem do przekraczania mentalnych granic – murów złożonych ze stereotypów i uprzedzeń.

Aktualne stanowisko naukowców nie pozostawia miejsca na wątpliwości: ludzkość zmienia globalny klimat w tempie niespotykanym wcześniej w historii planety. Człowiek podkręca temperaturę w swoim mieszkaniu i pisze scenariusz filmu katastroficznego, w którym będzie musiał sam wziąć udział. Na szczęście edukacja wciąż daje nadzieję, że obudzimy się w lepszym świecie. Nadszedł czas na klimat do zmiany!

Dla istot żywych nie ma na świecie cenniejszego i delikatniejszego zasobu niż atmosfera. Bez jedzenia ludzie są w stanie przeżyć miesiąc. Bez wody nawet tydzień. Bez powietrza nie dłużej niż kilka minut. Atmosfera to źródło tlenu w każdym oddechu, ale i podstawa równowagi klimatycznej planety. Od jej stanu zależy nie tylko nasze zdrowie i życie, ale i losy całego świata oraz przyszłych pokoleń. Bez dobrej atmosfery nie pokonamy smogu i nie powstrzymamy dalszej eskalacji zmian klimatu. Bez edukacji nie mamy szans na dobrą atmosferę.

Wdech. Wydech. Bez świadomego skupienia trudno pamiętać o oddychaniu. Nasze ciało pamięta o tym za nas i codziennie pobiera tysiące litrów powietrza z atmosfery. Rzadko zwracamy na to uwagę, jeszcze rzadziej skupiamy się na stanie atmosfery.  Tymczasem od jakości powietrza, którym oddychamy zależy zdrowie i życie nas wszystkich. W sposób szczególny dotyczy to dzieci, które przyjmują więcej powietrza na kilogram masy ciała.

Nasza przyszłość jest technologiczna, dlatego dzieci muszą mieć dobre umiejętności i wiedzę, aby sprostać wyzwaniu jutra. Energia, ekologia, medycyna, transport, produkcja wszystko łączy się w ciągłej ewolucji. Zapraszamy rodziców, nauczycieli, pedagogów, aby przekonali się, jak łatwo wprowadzić dzieci do druku 3D i podstawowego kodowania. Wstęp wolny!

Zapraszamy do Ekocentrum przy ul. Świętego Wincentego 25a w dniu 16.03.2018 (piątek) o godzinie 17:00.

Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne grupy do udziału w zajęciach „ZASADA 3R" prowadzonych w języku angielskim. Zajęcia skupione będą na kreowaniu i promowaniu postawy osobistej odpowiedzialności za ilość powstających odpadów, stan lokalnego i globalnego ekosystemu oraz zużycie zasobów naturalnych.

Wdech. Wydech. Bez świadomego skupienia trudno pamiętać o oddychaniu. Nasze ciało pamięta o tym za nas i codziennie pobiera tysiące litrów powietrza z atmosfery. Rzadko zwracamy na to uwagę, jeszcze rzadziej skupiamy się na stanie atmosfery.  Tymczasem od jakości powietrza, którym oddychamy zależy zdrowie i życie nas wszystkich. W sposób szczególny dotyczy to dzieci, które przyjmują więcej powietrza na kilogram masy ciała. Dobra atmosfera to podstawa ich zdrowia i prawidłowego rozwoju. Jesteśmy przekonani, że podstawą dobrej atmosfery jest – prowadzona od najmłodszych lat – dobra edukacja.

Strona 1 z 19